Acer Notebook Klavye

Acer Klavye, Ankara, Acer Laptop Klavye, Bilgisayar Klavye, Klavye kartı tamiri ve değişimi

Acer Notebook Klavye


Teknik servisimizde Acer Laptopların Klavye değişimi ve tamiri yapılmaktadır.Acer Bilgisayar Servisi

Acer Laptop klavye değişimi: Bilgisayarların olmazsa olmazı olan klavyeler en çok kullanılan bilgisayar parçasıdır. Klavye olmadan bilgisayardaki işlemlerimizi gerçekleştirmemiz zorlaşır. Klavye üzerinde yazı yazmak için harfler bulunmaktadır. Acer Laptop klavye tamiri: Ayrıca rakamlar ve bazı kısa yol tuşları da mevcuttur. Her markanın kendine göre tasarladığı klavye çeşidi vardır.

Masaüstü bilgisayarlarda klavye kasaya bağlı olarak çalışmaktaydı. Yani kablolu olarak çalışmaktaydı. Daha sonraları laptop ve notebookların çıkmasıyla klavyeler bilgisayara yapışık olarak tasarlandı. Gelişen teknoloji sayesinde birçok marka çeşitli bilgisayar modelleri üretmektedir. Acer Laptop klavye tuş değişimi: Bazı masa üstü bilgisayarlarına baktığımızda kablolu değil bilgisayardan bağımsız çalışmaktadır. Tıpkı uzaktan kumandalar gibi. Klavyeler birçok fonksiyonu gerçekleştirebilen bilgisayar parçasıdır. Kısa yoldan bilgisayar üzerinde yapmak istediğimiz işleri buradan da yapma imkânına sahibiz.

Acer notebook Klavye çeşitleri stoklarımızda

Ankara Acer Laptop klavye arızalarından bahsedecek olursak en sık karşılaşılan problemlerden biri U, I, O, J, K, L, M harflerinden birine bastığımızda 4, 5, 6, 1, 2, 3, 0 rakamlarının çıkmasıdır. Bu problemi FN+ F mum lok işlemi ile çözebiliriz. Herhangi bir harf tuşuna bastığınızda ikişerli harfleri basıyor ise demek ki klavyeniz bozulmuş demektir. Acer notebook klavyelerinizin değişimini yaptırırken orijinal klavyeler kullanılmasına özen göstermelisiniz. Çünkü klavyeler bilgisayarlarda en çok kullanılan parçadır. Orijinal olmaması durumunda yeniden kısa bir süre içinde bozulabilir. Eğer klavyelerinizi değiştirdiğiniz vakit hala sorun veriyorsa demek ki notebooklarınızın ana karttaki klavye girişinde problem var demektir. Bunun tek çözümü ana kartın değişimi olacaktır.

Ankara Acer notebook klavye diğer parçaları gibi dikkatli kullanmak önemlidir. Çünkü bilgisayarlarla uğraşırken hem daha çok kullanmaktayız hem de o sırada bir şeyler yiyip içebiliriz. Ve yediğimiz şeylerin kırıntıları klavyelere dökülebilir. Bu da zamanla tuşların altında birikip tuşları kullanılmayacak hale getirebilir. Notebooklarınızın klavyelerini diğer parçalar gibi dikkatli kullanmalısınız.