Acer Laptop ve Masaüstü Bilgisayar Dış yüzey temizleme

Acer dizüstü bilgisayarın dış yüzeyi temizlenirken köpük içerikli temizlik solüsyonları kullanılabilir. Bu solüsyonun yanında mikro fiber bez kullanmak yararlıdır. Önce beze sıkılan solüsyon daha sonra dizüstü bilgisayarı bez yardımıyla temizlemek daha sağlıklıdır.

Özellikle parlak ve çizilebilir Acer Dizüstü bilgisayarlar temizlenirken kullanılan bu mikro fiber bez bilgisayarın çizilmesini zarar görmesini engellemektedir. Köpüğümüzü mikro fiber bezimize sıktıktan sonra köpüğü beze iyice yedirmelidir.

Daha sonra Acer dizüstü bilgisayarın tüm dış yüzeyi silinebilir. Çok fazla köpük sıkmamak bilgisayarımızın yararınadır. Bezin hemen hemen kuru durumda olması daha sağlıklı sonuçlar yaratabilir. Aksi durumlarda bilgisayarınıza köpük kaçarsa hemen servise başvurulmalı ve ona göre hareket edilmelidir.

Servisin yönlendirmesiyle küçük bir hata büyük zararlara sebep vermeden durdurulabilir. Bilgisayarın önce ön yüzeyi sonra arkası daha sonra bilgisayarın kapağı açılarak klavyeye ve ekrana dokunmadan dikkatlice silinebilir.

Bu işlemi bilgisayarın kapalı iken ve bilgisayarımızın pilini çıkarıp yapmak daha doğru olur. Herhangi teknik bir sorunda servise ulaşılmalı ve sorunun çözümü servise bırakılmalıdır.