Acer Laptop Batarya nasıl Kullanılmalı?

Acer Laptop Batarya KullanımıAcer marka Laptop Bilgisayarınızın pilini daha uzun süre kullanmak istiyorsanız Acer laptop batarya kullanımı hakkında dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar vardır. Bataryanın kullanım ömrünü bazı ufak detaylara dikkat ederek kolaylıkla uzatabilirsiniz.

Öncelikle Acer bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda Şarj fişinizi prizden çekmelisiniz. Eğer bilgisayarınızı uzun bir süre kullanmayacaksanız bataryasını % 50 dolu olacak şekilde bırakmalısınız. Batarya zaman içerisinde deşarj olacağı için boş bir şekilde bırakmanız kullanım ömrünü daha da azaltacaktır. Ayda iki kez olmak üzere bataryanızı tamamen boşaltın ve tekrar şarj edin. Bunun dışında ise bataryanızın şarjını % 7 ile % 10’dan aşağıya düşürmemelisiniz. Li - ion pilleri sürekli tam olarak deşarj etmek kullanım ömrünü azaltmaktadır.

Şarjın uzun gitmesi için ne yapılmalı?

Batarya nasıl güçlendirilir?

Acer laptop batarya kullanımı ile bazı noktalara dikkat ederek, bataryanızın ömrünü rahatlıkla uzatabilir, bataryanızdan maksimum verim alabilirsiniz. Ancak Acer Bataryanız ile ilgili yaşayabileceğiz herhangi bir arıza durumunda ise Acer laptop batarya satışını yapmakta firmamız ile iletişime geçebilir ve arızanıza kısa süre içerisinde çözüm bulunarak giderilmesini sağlayabilirsiniz.