Acer için işlemci Seçerken Nelere Dikkat etmek gerekir?

İşlemci seçimi oldukça önemlidir. Çünkü işlemciler bir bilgisayarın hızını belirleyen en önemli unsurlardır. Genellikle birçok kişi işlemci seçiminde çekirdek hızını göz önünde bulundurmaktadır. Ama çekirdek sayısı çok da önemlidir. Çift çekirdekli bir işlemci tek çekirdekli işlemciye göre daha yüksek performans sergilemektedir. Çok çekirdekli işlemciler için hızın artmasını sağlayacak olan yazılımlar da geliştirilmiştir.

İşlemci seçiminde genellikle 4GHz değeri işlemcinin yüksek performans sağladığı düşünülmektedir. Ancak bu hızda olan bir bilgisayar oldukça fazla güç tüketmekte ve daha fazla ısınmaktadır. Bu miktardan daha düşük olan hızlarda da aynı performansın sağlanabileceği belirlenmiştir. İşlemcinin mimarisinin küçültülmesi aynı zamanda hızının da artmasını sağlamaktadır. Önbelleğin yüksek olması da işlemcinin performansını artıran başka bir unsurdur.

İyi bir işlemci seçimi için teknik servisimiz size bu konuda yardımcı olacaktır. En hızlı performansı olan, mimarisi en küçük, en yüksek ön belleğe sahip olan işlemci elbette en verimli işlemci olacaktır. Bu konuda daha fazla ve daha profesyonel bilgiyi almanız için Acer teknik servisimize uğramalısınız.

Acer Çağrı merkezi; 0312 473 76 16