Acer Laptop Bataryanın Ömrünü Uzatmak

Acer Laptopunuzu uzun yıllar boyunca şarja bağlı kalmadan kullanmak istiyorsanız Acer laptop bataryasının ömrünü uzatmak? konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle laptopunuzu bataryası takılıyken sürekli şarjda bırakmayın. Laptopunuzu kapattığınız zaman mutlaka şarj fişini prizden çekmelisiniz.

Acer Laptop Bataryanın Ömrünü Uzatmak

Acer Laptop uzun bir süre boyunca kullanmayacaksanız bataryasını mutlaka % 50 dolu bir şekilde tutmalısınız. Kullanılmadığı süre boyunca batarya deşarj olacağı için tamamen boş bırakmanız bataryanın kullanım ömrünü kısaltacaktır. Ayda iki kere bataryanızı tamamen boşaltmalı ve ardından % 100 oranında doldurmalısınız ve bunun dışında Acer laptop bataryanın ömrünü uzatmak için kesinlikle bataryanızın şarj oranını % 7’nin altına düşürmemelisiniz. Bataryanızı serin olan yerlerde tutmaya özen göstermelisiniz. Sıcak ortamlar bataryanızın ömrünü kısaltmaktadır. Bataryanızın ısınmasını engellemek için laptop soğutucu kullanabilirsiniz.

Laptop şarj olmuyor ne yapmalıyım? Batarya neden şarj olmaz? Şarjı olmayan bilgisayar nasıl açılır? Şarjı biten laptop nasıl açılır?

Acer Laptop ve Bilgisayar onarım ve bakımı konusunda deneyimli ve uzman teknik ekibiyle müşterilerine kaliteli bir hizmet vermekte olan teknik servisimize her türlü laptop probleminiz için başvurabilirsiniz. Cihazınızın sorunu kısa süre içerisinde tespit edilir ve size bildirilerek gereken onarım yapılır.

Acer Servisi AnkaraBatarya ömrünü süresini uzatma

1 Ekran ışık ayarını minimum düzeye çeken
2 Laptop'ta virüs olmadığından emin olun
3 Laptop'ta arka planda çalışan gereksiz programların hepsini kapatın
4 batarya hiçbir zaman laptop üzerinden sökmeyin

Acer çağrı merkezi; 0312 473 76 16